Vadītāju biogrāfija

Chairman, BenQ Corporation

K.Y. Lee

K.Y. Lee
K.I. Lī (K.Y. Lee) ir priekšsēdētājs uzņēmumā BenQ, kas ir viens no pasaulē vadošajiem uz cilvēku vērstu tehnoloģiju un risinājumu piedāvāšanā, tiecoties uz to patērētāju dzīves aspektu uzlabošanu un bagātināšanu, kas mūsdienās cilvēkiem ir visbūtiskākie — dzīvesstils, uzņēmējdarbība, veselības aprūpe un izglītība. Viņa stratēģiskais redzējums, vadītspēja ar domu par nākotni un apņēmība ne vien vadījuši uzņēmumu BenQ Corporation un BenQ zīmolu, bet arī visu koncernu BenQ Group, to attīstot, īstenojot pārmaiņas un paplašinot, rezultātā pārveidojot uzņēmuma vīzijā, kas ir „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life”, kā arī liekot piedzimt jaunai zīmola filozofijai „Because it mattersŠ”. Ar cerību piedāvāt pasaulei līdzekļus, kā dzīvot labāk, paaugstināt efektivitāti, justies veselīgākiem un uzlabot mācīšanos, Lī ir spēris platus soļus, lai visā pasaulē virzītu uz priekšu izaugsmi un panākumus, izpelnoties nozares speciālistu kritisku atzinību un patērētāju uzslavu — un, vadot BenQ uzņēmumu, to darīs arī turpmāk.

Lī karjera aizsākās koncernā Acer Group, un viņš ātri virzījās augšup pa karjeras kāpnēm, ieņemot dažādus amatus ražošanā, mārketingā, pārdošanā un stratēģiskajā plānošanā, visbeidzot pieņemot uzņēmuma Acer, Inc. viceprezidenta amatu.

1991. gadā Lī pārgāja uz Acer Peripherals, kļūstot par uzņēmuma prezidentu, un 2000. gadā Acer Peripherals kļuva par Acer Communications and Multimedia (ACM), atspoguļojot Lī redzējumu par stratēģisko virzību — no uzņēmuma, kas nodarbojās ar perifērijas iekārtām, pārtopot par komunikāciju, optikas un multimediju lieluzņēmumu. 2001. gadā ACM sāka strādāt ar jauno nosaukumu BenQ, kas atspoguļoja tā mērķi „Bringing Enjoyment and Quality to Life” („Ienest dzīvē prieku un kvalitāti”), un ieviešot tehnoloģijas modernajam digitālajam dzīvesveidam. 2005. gadā BenQ bija uzkrājis industrijas iekšējo redzējumu, lai vēl vairāk nostiprinātu savas stiprās puses 3C jomā un zīmolu, ar cerību par BenQ uznācienu uz pasaules skatuves.

Lī vadībā BenQ vertikālās integrācijas biznesa stratēģijai ir bijusi būtiska nozīme, uzņēmumam piedzīvojot strauju izaugsmi un paplašināšanos. Lī vadībā BenQ koncerns ir piedzīvojis jūtamu izaugsmi, kļūstot par vairāk nekā 20 miljardu ASV dolāru vērtu lieluzņēmumu, ko veido vairāk nekā 15 neatkarīgi uzņēmumi, kas darbojas vairāk nekā 30 valstīs visdažādākajos sektoros, visos uzņēmumos kopā nodarbinot vairāk nekā 100 000 strādājošo.  Ikviens no koncerna uzņēmumiem ir atzīts līderis savā jomā un dod savu ieguldījumu BenQ koncerna plašajiem resursiem, izvērstajai pētniecības un izstrādes darbībai un izteikti stiprajām pusēm no stratēģijas viedokļa. Liekot lietā katra atsevišķā uzņēmuma vertikālo specializāciju, lai izvērstos horizontālos tirgos, BenQ koncerns vada augstas efektivitātes pievienotās vērtības ķēdi, daudzas nozares nodrošinot ar ļoti būtiskiem komponentiem un pasaules līmeņa risinājumiem, un to vidū ir: TFT-LCD, „zaļā” enerģija, augstas tīrības pakāpes ķīmiskās vielas un progresīvi materiāli, apgaisme, mikroshēmu konstruēšana, precīzijas komponenti, sistēmu integrācija, zīmolvadība un pakalpojumi. Koncerns ir apņēmības pilns, lai tā uzņēmumi būtu ienesīgi un ilgtspējīgi, vienojoties zem ilgtermiņa redzējuma „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” un zīmola filozofijas „Because it matters”.

BenQ koncerna uzņēmumi ir:  BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (pasaulē lielākais lielformāta TFT-LCD displeju ražotājs), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp. un Raydium Semiconductor Corp.

Brīvajā laikā Lee labprāt lasa, un viņu aizrauj un interesē vēsture. Viņam prieku sagādā arī darbošanās brīvā dabā, tostarp pārgājieni un kāpšana kalnos. Ar savu personīgo piemēru Lī dod ieteikumus BenQ iekšējam grāmatu klubam un vada gadskārtējo BenQ olimpiādi, kā arī vadošo darbinieku ikgadējo kāpienu Jušana kalnā (3992 m) Taivānas dienvidos.

Lī ieguvis elektroinženiera bakalaura grādu Taivānas Nacionālajā universitātē un MBA grādu Starptautiskajā Vadības attīstības institūtā (IMD) Lozannā, Šveicē.

Patlaban ieņemtie amati:
  • AU Optronics Corporation priekšsēdētājs

  • BenQ Corporation priekšsēdētājs

  • Qisda Corporation priekšsēdētājs


Citi sasniegumi:
  • 1987 — Izcils Taivanas menedžeris, piešķīrusi ĶR valdība

  • 1994 — Premier Award, pasniedzis izdevums Business Weekly Taiwan

  • 2000 — Business NEXT atlasījis kā vienu no vadošajiem uzņēmuma vadītājiem Taivānā

  • 2001 — Global Views atlasījis kā vienu no tehnoloģiju līderiem Taivānā

  • 2003 — Malaizijas valdība piešķīrusi balvu DATO Award

BenQ Corporation prezidents un vadītājs

Conway Lee

BenQ Technology Product Center ģenerāldirektors

Peter Y.F. Huang

BenQ America prezidents

Lars Yoder

BenQ Asia Pacific prezidents

Jeffrey Liang

BenQ China prezidents

Michael Tseng

BenQ Europe prezidents

Stīvs Čū (Steve Chu)